Akcesoria do audiobooków

Sama idea audiobooków pokazuje, że niezbędny jest sprzęt, na którym będziemy odtwarzać nagrania. Dawniej takimi przenośnymi odtwarzaczami były tak zwane walkmany. Słuchowiska przeznaczone na ten typ nośnika siłą rzeczy nie były długie. Godzina odtwarzania to na chwilę obecną bardzo krótko. Następnym korkiem w ewolucji było pojawienie się płyt kompaktowych. Ich mniejszy rozmiar i lepsza jakość uzyskiwanych nagrań całkowicie wyparły wcześniejszą technologię. Jest to logiczne bo jak konkurować mogą tak dwie różne jakościowo metody przechowywania danych. Płyty kompaktowe w standardzie przechowują około siedemdziesięciu dwóch minut nagrania. Wraz z postępem, który odbył się w tejże dziedzinie udało się przejść na zajmujący niewiele miejsca format MP3. Dzięki temu możliwe jest nagranie całej książki bez obawy, że zabraknie nam miejsca.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Do obsługi wszelakich odtwarzaczy plików dźwiękowych potrzebne są komputery. Jest to oczywiste. Prócz zwykłych odtwarzaczy możemy również odtwarzać pliki na przenośnych odtwarzaczach płyt. Sam wybór odpowiedniego sprzętu to nie wszystko. Potrzebujemy odpowiednich słuchawek lub głośników, które umożliwią nam słuchanie. Na rynku dostępne jest wiele modeli. Od takich bardzo podstawowych słuchawek za kilka złotych, które można podpiąć do każdego sprzętu po skomplikowane technicznie gadżety, które zaskakują osoby od lat siedzące w tej branży. Wiadomo, że droższy sprzęt zapewni nam większą jakość słuchania, jednak nie można iść prostą zależnością, że wyższa cena to lepszy sprzęt.

Wszystko zależy od konfiguracji, która jest nam potrzebna. Ważne jest także, żeby sprzęt przeznaczony dla osoby, która ma problemy z widzeniem nie był szczególnie skomplikowany lub miał odpowiednie oznaczenia w języku Braille. Poprawi to możliwość użytkowania jak i zwiększy samodzielność danej osoby. Warto pamiętać także, żeby sprzęt odpowiednio zabezpieczyć, jeśli mamy zamiar korzystać z niego poza miejscami osłoniętymi przed deszczem czy zmiennymi temperaturami. Zachowamy go tak dłużej sprawny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *