Audiobooki – bajki

Opowiadanie dzieciom bajek znane jest od naprawdę wielu lat. Kiedyś opowiadano je nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Niosły konkretne nauki lub miały być ostrzeżeniem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Forma taka sprawiała, że osoby poznające takie opowieści kiedyś przekazywały je ludziom, którzy ich nie znali. Tak utrzymywał się ludowy folklor. Gdy pismo stało się ogólnodostępne matki czy też nianie czytały dzieciom opowieści by je zabawić lub ułatwić zaśnięcie. W czasach obecnych czytanie dzieciom w wielu przypadkach staje się niedostępnym luksusem. Dzieje się tak z braku czasu czy ogólnego przemęczenia. Audiobooki z nagraniami dla najmłodszych pozwalają im na zagłębienie się w magiczny świat bajek bez konieczności uczestniczenia w tym procesie dorosłych.

Zdjęcie znalezione na stronie Flickr.com

Jest to wygodna forma, której możemy całkowicie zaufać. Sami niejednokrotnie pamiętamy jak lubiliśmy, gdy czytali nam do snu rodzice. Będąc teraz niesamowicie zabiegani nierzadko nie jesteśmy w stanie zapewnić tego swoim dzieciom, a wykorzystanie audiobooków ułatwia sprawę. Jest też dobrym wyjściem w przypadku dzieci nie potrafiących jeszcze czytać, a które bardzo łakną poznawania przeróżnych historii. Opowiadania na dzieci w Polsce to jeden z najbardziej rozwiniętych segmentów, które są dostępne. Równie rozpowszechnione są chyba tylko audiobooki zawierające książki z kanonu klasyki. Sprawia to, że mamy bardzo szeroki wybór i nie musimy skazywać dziecka na słuchanie w kółko kilku książek bo nie mamy innych.

Nie musimy także na własną rękę przerabiać znanych utworów przy pomocy syntezatorów mowy. Są one najczęściej bardzo kiepskiej jakości i nie pozwalają dzieciom beztrosko odpłynąć w świat marzeń. Taka okazja przydarza się bez najmniejszej wątpliwości, gdy mamy do czynienia z dopracowanymi audiobookami. Książki mówione dla dzieci najczęściej przygotowywane są przez aktorów, którzy bezbłędnie potrafią się wczuć w to co czytają i dają dzieciom niezapomniany klimat. Bajki w audiobookach są niesamowicie dobrą alternatywą dla puszczania im filmów animowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *