Audiobooki – literatura zagraniczna

Literatura zagraniczna w przeciwieństwie do literatury polskiej bardzo dobrze odnalazła się w audiobookach. Bardzo wiele takich pozycji jest wydawanych jako nagrania, a nierzadko nagrania takie wychodzą równocześnie. Pozwala to osobom, które preferują taka formę czytania książek na możliwość zapoznania się bez zbędnego oczekiwania czy i kiedy ktoś zdecyduje się na wykonanie takiej pracy. Nie dziwi to zwłaszcza w perspektywie tego ile wart jest rynek audiobooków za granicą. Jest to niewyobrażalna ilość pieniędzy, która każdego miesiąca przepływa od konsumentów do wydawców. Tym bardziej nieopłacalne byłoby dla nich odrzucenie takiej możliwości zdobycia klienta. Liczba książek, która ma swój odpowiednik w audiobooku jest naprawdę ogromna.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Nie są to tylko jakieś klasyczne książki z rodzaju tych, które wstyd nie znać, ale wszelakiej maści choćby poradniki. Nie są to książki trafiające do szerokiego odbiorcy, ale i tak mają tylu zwolenników, że nikt mądry nie przepuściłby takiej okazji. W przeciwieństwie do polskiego konsumenta, który po prostu machnie ręką na niedostępność, klient zagraniczny będzie się domagał spełnienia jego oczekiwań. Zasadniczo ma dużą taką szansę, bo nierzadko nie jest w tych oczekiwaniach osamotniony. Nie ma jakiegoś podstawowego gatunku, który sprzedawałby się dużo lepiej w postaci audiobooka, niż jego normalny odpowiednik. Liczba osób, które czytają w ten sposób dany rodzaj książek rozkłada się raczej równo.

Wiadomo, że jednak największy wpływ będą miały pozycje przeznaczone dla widza, który ma problemy ze wzrokiem czyli najczęściej już powyżej konkretnego wieku. Nie można jednak uogólniać, ponieważ nie ma jakieś konkretnej reguły rządzącej tym rynkiem. Ważne jest to, żeby jakość oferowanego produktu była czymś czego ludzie będą chcieli. Wrzucić kawałek tekstu do syntezatora tekstu potrafi każdy. Stworzyć produkt, o który ludzie będą się wręcz zabijać z powodu jego innowacyjności czy wysokiej jakości wykonania to już bardzo duża sztuka, którą nie każde wydawnictwo miało okazje poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *