Audiobooki – publicystyka

Publicystyka jako forma ustnego przekazu medialnego nie jest czymś nowym. Zanim popularne stały się telewizory to przecież radia były czymś co można było nazywać źródłem wszystkich informacji. Zmieniło się tylko to, że obecnie można bez najmniejszego problemu zebrać dużą ilość artykułów prasowych na dany temat i znaleźć zainteresowanie nimi. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ludzie są rządni informacji o świecie. W przypadku, gdy nie jest się w stanie uzyskać takich informacji z takich form jak gazety z powodów problemów ze wzrokiem przekształcanie danego tekstu na nagranie dźwiękowe gwarantuje, że niewidomi również będą mieli dostęp do najnowszych informacji. Jest to o tyle pożyteczne, że nie każdy człowiek słabowidzący ma potrzebę trzymania w domu telewizora.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dużo wygodniejsze bywa dla nich zainwestowanie w sprzęt odtwarzający nagrania i profesjonalne zabezpieczenie całości potrzeb z tym związanych. Często niewidzący czy słabowidzący mają do dyspozycji kogoś, kto jest w stanie uzupełniać im interesujące ich nagrania czy dbać o sprzęt. Nagrywanie na nośniki publicystyki w danym kraju i możliwość pobrania jej z każdego miejsca na świecie jest także bardzo przydatne, jeśli chodzi o obcokrajowców. Nie każdy ma dostęp do mediów własnego kraju w miejscu przebywania, ale internet jest na tyle wszechobecnym medium, że ciężko wyobrazić sobie bez niego jakiekolwiek działanie.

Wystarczy zatem zamieścić pliki z nagraniami na stronach informacyjnych, by dana osoba mogła swobodnie dokonać przeglądu najważniejszych spraw dziejących się w swoim kraju podczas przykładowo jazdy samochodowej. Dzięki temu pozostają one ciągle na bieżąco z niezbędnymi dla nich informacjami, a nierzadko są w stanie dowiedzieć się o czymś, czego z własnych mediów nie dowiedziałby się nigdy. Takie niekomercyjne użycie formy audiobooka jest pożyteczne dla wszystkich, którzy tylko mają dostęp do tego typu nagrań publicystycznych. Jest to przykład dobrego wykorzystania możliwości dawanych nam przez współczesna technologię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *